dnes je 30.6.2022

Input:

Odvodové povinnosti u členů statutárního orgánu

14.4.2009, , Zdroj: Verlag Dashöfer
Dotaz č. 1

Jak máme postupovat z hlediska daně z příjmů a pojistných odvodů u členů dozorčí rady?

     Člen dozorčí rady je považován za člena statutárního orgánu. Odměna za členství ve statutárním orgánu je příjem podle § 6 zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, tedy příjem ze závislé činnosti. Jedná-li se o daňového rezidenta, uplatní se zálohová daň bez ohledu na výši zdanitelného příjmu. Pokud má daňový rezident podepsáno Prohlášení

Nahrávám...
Nahrávám...