dnes je 26.6.2022

Input:

Smluvní zajištění pracovnělékařských služeb

25.7.2012, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Lze uzavřít smlouvu o poskytování pracovnělékařských služeb jako obchodněprávní, např. na základě ust. § 269 obchodního zákoníku?

     Jak občanský zákoník, tak obchodní zákoník připouštějí tzv. inominátní kontrakt; občanský zákoník v ust. § 51 a § 491, obchodní zákoník v ust. § 269 odst. 2. Tato ustanovení jsou vyjádřením ústavní zásady, která říká, že „každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá

Z důvodu údržby našich serverů budou v úterý 28. 6. 2022 od 17:30 nedostupné naše služby. Plánovaná doba výpadku je jedna hodina. Omlouváme se.
Více informací

Nahrávám...
Nahrávám...