dnes je 26.6.2022

Input:

Vyúčtování daně z příjmů

25.3.2016, , Zdroj: Verlag Dashöfer

8.1.3
Vyúčtování daně z příjmů

Ing. Renata Konvičná

Dotaz

Na vyúčtování daně z příjmů ze závislé činnosti za kalendářní rok se uvádí počet zaměstnanců za jednotlivé měsíce podle mzdových listů k poslednímu dni kalendářního měsíce příslušného roku. Kdo všechno se jako zaměstnanec započítává? Jsou to i zaměstnanci na dohodu o pracovní činnosti, zaměstnanci na dohodu o provedení práce, i když mají srážkovou daň? Samozřejmě za předpokladu, že dohoda s nimi byla sepsána do konce kalendářního měsíce.

Právní předpisy 

Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů

  • § 6 ZDP

  • § 38j odst. 1 ZDP

 

Odpověď

 Pokyny k vyplnění Vyúčtování daně ze závislé

Z důvodu údržby našich serverů budou v úterý 28. 6. 2022 od 17:30 nedostupné naše služby. Plánovaná doba výpadku je jedna hodina. Omlouváme se.
Více informací

Nahrávám...
Nahrávám...