dnes je 26.6.2022

Input:

Požadavky na obuv stanovené vnitřním předpisem

26.9.2014, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2.4.23
Požadavky na obuv stanovené vnitřním předpisem

JUDr. Věra Bognárová

Dotaz

Může zaměstnavatel požadovat po zaměstnancích vnitřním interním předpisem, aby se ve vnitřním prostoru firmy od vstupních dveří pohybovali pouze v obuvi, která má plnou patu nebo pásek - tedy zakázat nosit pantofle?

Právní úprava

Zákon č. 262/2006 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů

  • § 52 písm. f)

  • § 104

  • § 305

Zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník

  • § 2

Z důvodu údržby našich serverů budou v úterý 28. 6. 2022 od 17:30 nedostupné naše služby. Plánovaná doba výpadku je jedna hodina. Omlouváme se.
Více informací

Nahrávám...
Nahrávám...