dnes je 12.6.2024

Input:

Květinové dary z pohledu daně z příjmů

25.5.2024, , Zdroj: Verlag DashöferDoba čtení: 1 minuta

10.599
Květinové dary z pohledu daně z příjmů

Ing. Marcela Srněnská

Dotaz

Prosím o radu, zda květiny ke kulatým narozeninám nebo významným pracovním výročím musíme zaměstnankyním přidanit ke mzdě. Podléhá toto plnění odvodu zdravotního a sociálního pojištění?

Právní předpisy

Zákon č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů

  • § 6 odst. 9 písm. d) ZDP

Odpověď

Od 1. 1. 2024 patří nepeněžní benefity pod souhrnný

Nahrávám...
Nahrávám...